Fark Cam Filmleri

Cam Filminde Fark Yaratıyor

Bina Cam Filmi Kullanılmasının Avantajları

Günümüzde dışarının aydınlığını içeriye taşıyan aydınlık ve ferah mekânlar elde etmek amacıyla gerek konutlarda gerekse işyeri ve ofislerde eski yapılara kıyasla daha fazla cam kullanılmaktadır. Bina cam filmi Estetik açıdan da hoş bir görünüm sunan ferah mekânlar elde etmek bazı dezavantajları da beraberinde getirmektedir.Geniş cam yüzeyleri yaz dönemlerinde bina içinin aşırı ısınmasına soğuk havalarda ise cam yüzeylerden kaybedilen ısının fazla olması dolayısıyla enerji maliyetlerinin artmasına neden olmaktadır. Ayrıca geniş cam yüzeylerde yansıma fazla olmaktadır.

Binalarda cam filmi kullanın.!

Buna ek olarak güneşe daha fazla maruz kalmaları sebebiyle geniş camlı binalarda kullanılan halı, perde ve mobilyaların renklerinde kısa zamanda solma ve sararmalar meydana gelmektedir. Tüm bu olumsuzlukların önüne geçmek amacıyla farklı özelliklere sahip olsalar da bina camlarında film kullanılması yaygındır. Bina cam filmi sağlamış olduğu avantajlar nedeniyle pek çok yapıda tercih edilmektedir. Konut ya da işyeri binalarınızda kullanabileceğiniz cam filmlerinin sağladığı avantajlar arasında kısaca şu hususları ifade etmek mümkündür.

  • Cam filmleri yapının iç sıcaklığının muhafaza edilmesi sayesinde hem bina konforunu artıran hem de enerji giderlerini azaltan bir uygulamadır.
  • Cam filmleri güneşin zararlı ışınlarının olumsuz etkisini büyük ölçüde azaltır.
  • Film kullanımı camlarda oluşan yansıma ve parlamayı azaltır.
  • Mobilyaları güneşin renk solduran ve yıpratan olumsuz etkisine karşı binalarda cam filmi kullanımı ile koruma altına almak mümkündür.

Sipariş İçin Arayın: 0 531 646 9495

 

Her Mevsim Enerji Giderlerinde Tasarruf

Bina cam filmi kullanımı enerji giderlerinin azalmasında etkili araçlardan bir tanesidir. Yazın havanın sıcak olması ve güneş ışınlarının yapıların içine doğrudan nüfuz etmesi iç kısımların ısınmasına yol açmaktadır. Binada cam sayısının fazla olması ve geniş yüzeyler halinde cam kullanımının tercih edilmesi, bina içinin normalden çok daha fazla ısınması ile sonuçlanmaktadır. Konforlu bir yaşam alanı ya da iş ortamı sağlamak için ise soğutma cihazlarına başvurulmaktadır. Soğutma cihazları yaz sıcağının etkisini azaltarak konforlu bir ortam sağlarken dengesiz sıcaklık farkları nedeniyle hasta olma riskini artırmasına ek olarak yüksek enerji maliyetlerine katlanılmasını gerektirmektedir. Soğuk havalarda da benzer bir durum söz konusudur.

Enerji faturası tasarrufu nasıl yapılır?

Cam yüzeyler dışarının soğukluğunu iç kısımlara doğrudan geçirdiğinden aydınlık, ferah ancak soğuk mekânlar oluşmaktadır. Sıcak ve konforlu alanları kışın da sağlamanın yolu olarak ısıtma cihazları daha fazla çalıştırıldığında ise yüksek enerji maliyetleri istenmeyen bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu olumsuz durumları binanızdan uzaklaştırmak ve bütçenizi korumak istiyorsanız bina cam filmi yaptırarak avantaj elde edebilirsiniz. Cam yüzeylere kaplanan filmler kışın ısı kaybını azaltarak yazın ise doğrudan gelen güneş ışığını büyük ölçüde geri yansıtarak enerji giderleriniz için bütçenizden ayırmanız gereken payı azaltabilirsiniz.

Sipariş İçin Arayın: 0 531 646 9495

 

Mobilyanızı ve Göz Sağlığınızı Güneşe Karşı Koruyoruz

Konut ya da işyerlerinde pek çok kişi çalışma ya da dinlenme sırasında güneş ışığının doğrudan etkisinde kalma sebebiyle gözlerinin

kamaştığından, yorulduğundan ve odaklanmakta zorluk çektiğinden şikâyet etmektedir. Bina cam filmi ışığın sert ve rahatsız eden

etkisine engel olarak konforlu alanlar meydana getirmektedir. İşyeri camlarında kullanılacak cam filmi çeşitlerimiz sayesinde çalışma ortamının konforunun artması ve çalışanların verimliliğinde artış söz konusu olacaktır. Bina cam filmi kullanmanın bir başka faydası ise mobilyaları koruması noktasında ortaya çıkmaktadır. Normal camlar güneşten gelen ve zararlı etkileri olan ultraviyole ışınları engelleme özelliğine sahip olmadığından zamanla mobilya ve diğer aksesuarların renklerinde solmalar meydana gelmektedir. Cam filmi ise bu ışınları büyük ölçüde geri yansıttığından mobilyalarınız korunmuş olmaktadır. Bu da uzun yıllar keyifle kullanabileceğiniz canlı ve parlak renklerini muhafaza eden eşyalara sahip olacağınız anlamına gelmektedir.

Mobilyalarım soluyor ne yapmalıyım?

Cam filmi uygulaması farklı çeşitleri olan ve cila ya da boya masrafı gerektirmeksizin binaya yeni bir görünüm sağlayan bir

araç olarak da kullanılabilmektedir. Mimari açıdan avantajlarının yanı sıra görselliği nedeniyle de tercih edilen cam filmleri renk ve

desen seçenekleri ile farklı zevklere hitap eden geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bina içerisinde koruma sağlarken aynı zamanda yapıya estetik ve güzellik katan bir ürün olması tercih edilirliğini artırmaktadır. Cam filmleri bina dışında yukarıda ifade edilen amaçlarla kullanılabildiği gibi iç cephelerdeki cam bölmelerin kaplanmasında da tercih edilmektedir.

 

 

Cam Filmi Çeşitleri

Ömer Genç İstanbul Büyükçekmece Bina Cam Filmi – Armut.Com