Fark Cam Filmleri

Cam Filminde Fark Yaratıyor

Neden Ev Cam Filmi Tercih Etmelisiniz?

Ev cam filmi camlarınızda güneş ile birlikte gelmekte olan zararlı ışınlarını reflekte etmek amacı ile meydana getirilmiştir. Güneş kaynaklı olan ısının rekleksiyonu ile görünür ışık miktarı refleksiyonu arasında direkt olarak doğru bir orantı yer almaz. Cam filmleri ve tipik renkli camlar ısıyı biriktirme mantığı ile çalışmaktadır. Koyu renk güneşten kaynaklanan enerjiyi camlarda toplar. Bu sayede mekânın ısınma hızı da düşmektedir. Bu şekilde üretilen cam filmleri mekânların ısınmalarında refleksiyon sistemi ile çalışan cam filmleri kadar azaltmamaktadır metalize kaplı yüzeye sahip olanlar ise yansıtıcı filmlerdir.

Bizlerin de bu şekilde üretmiş olduğu filmler, güneşin getirdiği ısıyı camlarınızdan yansıtmakta ve mekâna girişini engellenmektedir. UV koruması olarak geçen bu sistem, yapışkan bir sistem olup şu bileşenlerden oluşur; polyester film, aşınmayı engelleyen tabakadan meydana gelir. UC koruması ofis ve ev dekorasyon malzemelerinin solmasını da engellemektedir. Özellikle ev cam filmi tercih edilmesinin nedenlerinden biride; evde yer alan tül, perde ve eşyayı korumaya yöneliktir.

Sipariş İçin Arayın: 0 531 646 9495

 

Ev Cam Filmi Fiyatları

Ev cam filmi nasıl içerideki ısınmayı güneş koruma özelliği ile engellendiği bir mekanizmaya sahipse aynı şekilde, soğuk havalarda da içeride sıcak havanın camdan dışarıya çıkmasını engeller. Bu nedenle evlerinde çoğunlukla ev cam filmlerini tercih edenler, ısınma ve soğuk maliyetlerini düşürmek ve ısıtma ve soğutma mekanizmalarının bakım masrafını azaltmak niyeti ile tercih ederler. Aynı zamanda bu camlar estetik bir görünüm kazandırmakta ve dış görünümü de güzelleştirmektedir. Klimalarının ömrünü azaltmak, güvenlik seviyesini maksimum düzeye çıkartmak, enerji tasarrufu elde etmek, bina görünümüne estetik katmak vb. nedenler ile bu filmleri tercih etmektedirler. Fiyat hesaplamaları ise; cam kaplı alanın büyüklüğüne, cam tipine, seçilen cam filmine, enerji maliyetlerine göre değişiklik göstermektedir. Ortalama bir değer olarak ise bu işlem sizlere 2-4 yıl içerisinde enerji tasarrufu olarak geri yansıyacaktır. Fakat 6 ay içerisinde de enerji tasarrufu ettiğini söyleyen ve bizlere teşekkür eden müşterilerimiz de olmaktadır. Eğer sizlerde evinize cam filmi uygulaması yaptırmak isterseniz firmamızı arayarak yardım alabilirsiniz.

Sipariş İçin Arayın: 0 531 646 9495

 

Ev Cam Filmi Uygulaması Nasıl Yapılır?

Cam filmi hakkında haber okumak için tıklayın

Ev cam filmi yetkili kişiler tarafından eğitimden geçirilmiş ve bu koşullara hazır hale getirilmek için çeşitli ekipler ve aletler ile oluşturulan uygulamadır. Bu filmlerin uygulaması çoğunlukla camın iç yüzeyinden yapılmaktadır. İlk olarak camın çok iyi temizlenmesi birinci aşamayı oluşturur. Daha sonradan ise hazırladığımız özel sıvılar ile camlara film püskürtülmekte ve ardından, özel bir araç ile film ile cam arasında kalan sıvı alınmaktadır. Cam filminin tam olarak kuruması ve büyün bir hale gelmesi için önerdiğimiz süre 21 gündür. Filmi uyguladıktan sonra hava kabarcıkları ve su kalabilir, endişe etmenize gerek yok çünkü kuruma süresi içerisinde bu lekeler ortadan kalkacaktır. Yukarıda belirttiğimiz süre hava şartlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Kış şartlarında 45 güne kadar çıkabiliyorken, yaz şartlarında 10 ile 15 güne kadar da düşmektedir.

Film kuruma işleminin ardından uzunca bir süre performansını kaliteli bir şekilde sunmaya devam edecektir. 21. günün ardından kuruyan camlarınızın temizliğine temizlik malzemeleriniz ile devam edebilirsiniz. Fakat temizlik yaparken sert fırça, çizici alet, kesici malzemeler kullanmamaya özen gösteriniz. Uzun süredir bu işteki tecrübemiz ile müşterilerimizin talep ve isteklerini karşılamak adına var gücümüzle çalışmaktadır. Sizlerde ev cam filmi uygulaması yaptırmak istiyorsanız, iletişim bilgilerimiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilir, aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Bu noktada her müşterimizin isteğini karşılamaya yönelik olarak, en ideal çözümleri planlamakta ve sizler için en hesaplı en ideal çözümleri önermekteyiz. İşimizin sonucunda aldığımız sevindirici geri dönüşümler sizlerden önce bizleri mutlu etmektedir.

Sipariş İçin Arayın: 0 531 646 9495

 

Cam Filmi Çeşitleri

 

Ev cam filmlerinin maddesel olarak özellikleri;

  • UV koruması sağlamakta ve özelliğini yıllar boyunca sürdürmektedir
  • Klima vb. ısıtıcı aletlerin bakım ve onarım masraflarını düşürecektir
  • Binanızı yazın serin kışın ise sıcak tutacaktır
  • Çalışma ortamızda artık monitörleriniz ve ekranlarınızın parlamasından şikâyetçi olmayacaksınız
  • Eşyalarınız (özellikle tül, perde, koltuk, mutfak dolabı) solmasından rahatsız oluyorsanız artık eşyalarınızı koruyacağınız bir sisteme kavuşmuş olacaksınız
  • Binanızın olduğundan daha güzel ve estetik görünmesini sağlayacaksınız
  • Mahremiyetinizi korumak adına manzaranızı kapatmak zorunda kalmayacaksınız.

Ömer Genç İstanbul Büyükçekmece Bina Cam Filmi – Armut.Com