Güvenlik Cam Filmi Nedir? Nerelerde Kullanılır? 💬

Güvenlik Cam Filmi Nedir

Yaşam Alanlarındaki Güvenlik İhtiyacına Modern Bir Çözüm

Güvenlik cam filmi nedir sorusunun en kısa cevabı yaşam alanlarında camlardan kaynaklanan risklere karşı güvenlik sağlamada alternatif bir çözüm yolu olduğudur. Konut ya da ofislerin deprem, yangın, patlama, kaza ya da fırtına gibi beklenmedik ve kontrol altına alınması her zaman mümkün olamayan durumlara maruz kalması söz konusu olabilmektedir. Bu durumların bizzat kendisini kontrol altına almanın her zaman mümkün olmaması bu durumlara karşı yaşam alanlarında güvenlik tedbirleri alınarak koruma sağlamaya yönelimi artırmaktadır. Koruma sağlama araçlarından biri olarak da güvenlik cam filmleri karşımıza çıkmaktadır. Zira istenmeyen durumlarla karşılaşıldığında camlarda meydana gelecek hasar sonucu oluşacak kırıkların yaralanmalara ve hatta ölüme neden olması söz konusu olabilmektedir.  Güvenlik cam filmleri camın kırıldığında dahi dağılmasını önleyerek insanların ve eşyaların zarar görmesine engel olmaktadır.

Güvenlik Cam Filmi Nedir

Sipariş İçin Arayın: 0 531 646 9495

Fırsatçı Hırsızlara Karşı Koruma

Özellikle doğal afetler sonrasında meydana gelen cam patlaması ve kırıklarda gündeme gelen rahatsız edici konulardan biri bazı kişilerin bu durumu bir fırsata çevirerek kırılan camlardan evlere ya da işyerlerine girmesi ve değerli eşyaları çalmasıdır. Doğal afetleri önlemek mümkün olmadığına göre bu durumdan en az zararla çıkabilmek için gerekli tedbirler alınmalıdır. Bu tedbirlerden biri olarak güvenlik cam filmi nedir? Güvenlik cam filmi darbeye maruz kaldığında camı bir arada tutan ve dağılmasını önleyen bir üründür. Cam bütünüyle yerinden sökülmediği takdirde hırsızın buradan içeri girmesi mümkün olmamaktadır.

Güvenlik Cam Filmlerinin Özellikleri

Güvenlik cam filmi nedir sorusu aynı zamanda bu camların özelliklerinin neler olduğu sorusunu da gündeme getirmektedir. Koruma ihtiyacına bağlı olarak farklı kullanım alanlarında uygulanması mümkün olacak şekilde değişik kalınlıklarda üretilen güvenlik cam filmleri çizilmeye karşı dayanıklıdır. Özellikle güvenlik ihtiyacının üst seviyede olduğu yerlerde kullanılacak ürünler için kurşuna dayanıklılık özelliği bulunmaktadır ve standart filmlere kıyasla daha kalındır. Camın yeni olması uygulama için bir zorunluluk değildir. Montajının kolay olması da bu malzemenin yaygın olarak kullanımı sağlayan etmenlerden bir tanesidir. Hırsızlar üzerinde caydırıcı bir etkisi bulunmasının yanı sıra ultraviyole ışınlara karşı da koruma sağlamaktadır.

Sipariş İçin Arayın: 0 531 646 9495

Cam Filmi Çeşitleri

Güvenlik Şeffaf Cam Filmi Yaşam Alanlarının Güvenliğini Arttırır

Güvenlik insan yaşamının ilk kriterlerinden birisidir. Bu yüzden her nerede olunursa olunsun güvenliğe büyük önem verilir. Bu konuda Fark Cam Filmi olarak en kaliteli çözümleri müşterilerimize sunuyoruz. Güvenlik şeffaf cam filmi ürünlerimiz ile yaşam alanlarının güvenliğini arttırarak can sağlığını, mal sağlığını koruma altına alıyoruz. Güvenlik şeffaf cam filmi, adından da anlaşılacağı gibi şeffaf haldedir. Cam yüzeylerde varlığı belli olmaz. Görüntü itibariyle fark edilemeyecek düzeydedir. Bununla birlikte bir cam filminde bulunması gereken birçok avantajı içerisinde barındırmaktadır. Camların çepeçevre sarılması ile camlar emniyet altına alınmış olmakta, bu da insan sağlığını korumak için etkili bir çözüm yolu sağlamaktadır.

Güvenlik Şeffaf Cam Filmi Kullanım Alanları ve Avantajları

Güvenlik şeffaf cam filmi modellerimiz ofislerde, evlerde, dükkanlarda, vitrinlerde, bölmelerde, binalarda ve akla gelebilecek bütün cam yüzeylerde kullanılıyor. Cam alanları güvenli hale getirmek isteyen müşterilerimizin talebi doğrultusunda camların iç yüzeyine şeffaf cam filmi yapıştırılıyor. Ayrıca talep halinde 3 kat ve daha fazla kat halinde de şeffaf cam filmi kaplaması yapılabiliyor. Kat sayısı arttıkça camların darbelere karşı direnci de artıyor. Güvenlik şeffaf cam filmi döşemesi yaptığımız alanlar dışarıdan gelebilecek darbelere, saldırılara karşı korunaklı hale gelmiş oluyor. Camlar kırılsa da dağılmıyor ve bir bütün halinde kalıyor. O yüzden sokak olayları, talanlar gibi saldırılarda, cam olduğu gibi ayakta kalıyor ve içeriye girişleri engelliyor. Yine vitrinlerinde ürünlerini sergilemesi gereken kuyumcu dükkanları gibi alanlarda güvenlik şeffaf cam filmi, hem camların güven altına alınmasını sağlıyor hem de görüntü kaybı oluşturmadığı için sergilemeye engel olmuyor. Hırsızlık olaylarına karşı da kalkan oluşturuyor.

Güvenlik Şeffaf Cam Filmi Tasarruf Sağlıyor

Güvenlik şeffaf cam filmi modellerimiz ayrıca sağlık yönünden de etkilidir. Gün ışığından kaynaklanan ultraviyole ışınlarını engelleyerek hem kişilerin sağlığını koruyor hem de camın ardındaki ürünlerin solmasını, yıpranmasını engelliyor. Isıyı emerek içerisinin serinletilmesi için gereken enerjiyi düşürerek tasarruf sağlanmasına vesile oluyor. Firmamız en kaliteli güvenlik cam filmlerini usta işçilikle hizmetinize sunuyor.